QZH Blues Band - LETOS slavíme 10let vzniku kapely.

= Quintet Zkušených Hudebníků (nyní Qartet). Kapelu jsme založili v červnu 2005 a během prvotní existence skupiny jsme odehráli několik málo koncertů a vystoupení v hudebních klubech, např. v KD Gama, v Hudebním bazaru či klubu Maxim, další vystoupení jsme pak byli nuceni vzhledem k personálním změnám odmítnout.

Ze zakládajících členů zbyl v kapele jen Tomáš. Na místě bubeníka se u nás během let 2006-2008 vystřídalo asi 8 bubeníků, kteří ani zdaleka nedocílili bluesové hry a proto je zde nebudu jmenovat. Zůstal Rosťa Kňura, jako záskok občas Tomáš Černek. Na postu baskytaristy  působili pánové Patrik Schaffelhofer, Jan Pavelčák, Štěpán Sojka, Aleš Chalupka a nyní opět Štěpán Sojka. Mezi zpěváky, kteří se pokoušeli pozvednout úroveň naší kapely se řadí třeba Milan Srb a Jana Blahová, v současné době zpíváme dva, Tomáš a Radka. Na klávesy s námi hrál téměř od počátku Víťa Plášek ml., kterého pro vytížení střídá v r. 2014 Martin Jarošek. Pro pracovní vytíženost odchází i on v r. 2015 a nyní hraje na klávesy Ivo Carbol. Víťa často cestuje služebně do ciziny a Martin Jarošek se také přizpůsobil nabídce práce a rovněž za prací odchází. Evka odchází z kapely pro rodinné blaho.

 

 

Playlist a info pro pořadatele:  Playlist + info stageplan

 

 

Na rádiu RTVS.sk se o nás taky 5.2.2014 zmiňovali. Zde odkaz ( přibližně v 4/5 záznamu).

 

Vystupovali jsme na LTV v pořadu Hudební magazín (5/2013), záznam zde: (1. část a 2. část) .

 

Celý záznam z LTV zde: (odkaz) .

 

Vystupovali jsme v Českém rozhlasu Ostrava v pořadu Harenda, záznam z rádia zde:

 

 

Od roku 2019 hrajeme ve složení:

Tomáš Sláma - kytary, zpěv

Radim Hájek - bicí

Štěpán Sojka - baskytara

Ivo Carbol - klávesy

Radka Gruberová - zpěv sólový a vokální, perkuse

Ivan Oskar Kraina - foukací harmoniky - host

Pavel Prokop - saxofon, flétna - host

 

 

 

Hlavním cílem naší bluesové kapely z Ostravy je hrát blues tak, aby nám ho každý věřil a abychom zapůsobili na posluchače a diváky přesně tak, jak má blues působit. A samozřejmě vlastní tvorba. Blues ve všech formách. Blues-rockock, funky-blues, atd. Nebráníme se však vůbec bluesovým standardům a rádi jimi potěšíme ucho posluchače. Nu, pokud Vás zaujaly ukázky v sekci mp3 a chcete naši produkci uskutečnit právě u Vás, neváhejte a dejte vědět, budeme moc rádi.

 

Email: slama.tomas(@)gmail.com

Skype: tom_kytarista

 

 

Profil kapely na Facebooku

Pro správné zobrazení webu použijte IE v.7 a vyšší, Google Chrome nebo Firefox v.3 a vyšší.

 

Translate to:

Máme hostů: 30 připojeno

Login Form